هود روی کاپوت یا جلو پنجره

هود روی کاپوت خودرو یا جلو پنجره  چیست ؟

یکی از قطعاتی که با گذشت زمان و پیشرفت علم خودرو سازی ساخته شد هواکش کاپوت یا جلو پنجره بود که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد .

این بخش تاثیر بسیار زیادی در ظاهر خودرو , مصرف سوخت و شتاب گیری خودرو دارد . از مزیت های این هواکش ایجاد گردش جریان هوا برای خنک کردن خودرواست که باعث بهبود عملکردموتور خودرو می شود .

هواکش کاپوت خودرو از لحاظ چگونگی کاربر دو دسته اند. گروه اول به عنوان خروجی های هوا (هودخودرو)عمل می کنند. دریچه های هوایی با نام وِنت ها (Vent) ازین نوع اند. این دریچه های هوا (وِنت ها) به هوای گرم شده ناشی از کارکرد موتور که در بالای آن (زیر کاپوت) جمع شده اند، امکان خروج داده تا هوای تازه با دمای پایینتر جایگزین آن شود. بااین روش تبادل گرمایی بین موتور و هوای پیرامونی آن، که در شرایط عادی ،به دلیل تجمع هوای گرم در زیر کاپوت ،متوقف می شود، ادامه یافته و خنک کاری موتور فقط توسطرادیاتور صورت نخواهدگرفت بلکه ونت هابه آن کمک خواهند کرد.

اسکوپ ها ورودی های قوسی شکل روی کاپوت خودرو هستند که جریان(Scoop).  دسته دوم ورودی های هوا هستند مانند اسکوپ عبوری از روی بدنه خودروی در حال حرکت را برای استفاده موتور  به سمت آن هدایت می کنند. اسکوپ ها از چند طریق در بهبود عملکرد موتور نقش دارند.

     موتور های نوع احتراق داخلی از هوای زیر کاپوت یا هوای فراهم شده از طریق مجاری هوایی ویژه تنفس می کنند. دمای کار بالای موتور سبب می گردد هوای محیط اطراف آن گرم شده، لذادانسیته ی هوا و همچنین نسبت اکسیژن (مورد نیاز برای احتراق موتور) به حجم هوا کاهش یابدیعنی باکاهش چگالی هوا میزان جریان یافتن آن بیشترشده وازآن سوی ازمیزان اکسیژن کاسته می گرددواین سبب ایجاد اشکال دراحتراق سوخت می شود که باتعبیه اسکوپ هابه رفع اشکال اقدام می گردد. اسکوپ ها می توانند با تأمین هوای خنک بیشتر با چگالی بالاتر (اکسیژن بیشتر در واحد حجم) برای موتور، موجب تنفس بهتر آن و در نتیجه افزایش بازدهی و قدرت موتور شوند. هنگام رانندگی با سرعت های زیاد، طراحی مناسب یک اسکوپ می تواند جریان هوایی با سرعت، فشار و چگالی بالا را واردورودی های هوای موتور کرده و اثر شبه سوپرشارژی ایجاد کند (Resonance Supercharging) وباعث افزایش قدرت موتورشود.. این چنین اثری تنها در سرعتهای بسیار بالا اتفاق می افتد و برای مسابقات مفید است نه رانندگی شهری.

     اسکوپ ها همچنین می توانند با دمیدن مستقیم هوای خنک به موتور (یا سیستم خنک کننده درونی مثل اینتر کولر) کار خنک کاری موتور را به صورت قابل توجهی بهبود بخشند (بیشتر از وِنت ها). کار کردن موتور در دمای پایین تر، عمر مفید قطعات موتور را افزایش داده و جوش آوردن موتور، که به دلیل ناکافی بودن سیستم خنک سازی رادیاتور اتفق می افتد ، به مراتب کاهش می دهد.

سایر بلاگ های مرتبط

لوازم یدکی بنز E240

لوازم یدکی بنز E240
خودروهای بنز از خودروهای لوکس وارداتی هستند،از این رو دارندگان آن ها اهمیت زیادی به استفاده و نگهداری صحیح از این خودروها می دهند...

قیمت چراغ جلو هیوندای آوانته

قیمت چراغ جلو هیوندای آوانته
هیوندای یکی از مشهورترین برندهای شناخته شده در دنیا است که تقریبا همگان آن را می شناسند . این برند جهانی که مربوط به کشور کره جنوبی می باشد...